شرکت بنیتک با هدف صنعتی‌سازی، ارتقاء کیفیت و توسعه سیستم‌های نوین ساختمانی و با بهره‌گیری از توان مهندسین نخبه و با‌سابقه کشور در عرصه صنعت ساختمان فعالیت می‌نماید.

اطلاعات تماس
  • تهران، سهروردی شمالی، خیابان شهید قندی، خیابان بیستم، پلاک 5، واحد 9
  • 02122303081
  • info@benytech.com
 

شرکت بنیتک قالب های وافل مورد نیاز برای اجرای سقف وافل را برای کارفرمایان سراسر کشور تامین می‌نماید. یکی از روش‌های تامین قالب وافل اجاره قالب وافل می‌باشد. پیش از اقدام برای اجاره قالب وافل می‌بایست شرایط پروژه از جنبه‌های گوناگون بررسی شود که در زیر به آن‌ها پرداخته می‌شود.

اجاره قالب وافل

سایز اجاره قالب مورد نیاز پروژه چه می‌باشد؟

شما با مراجعه به نقشه‌های سازه می‌توانید سایز قالب های وافل مورد نیاز خود را که توسط طراحان در نظر گرفته شده است را مشخص نمایید. از آن جایی که قالب وافل در ابعاد و ارتفاع‌های گوناگون و در دو حالت یکطرفه و دوطرفه تولید می‌شود مشخص نمودن نوع قالب به کار رفته برای اجرای سقف‌های پروژه اولین گام برای اجاره کردن قالب وافل می‌باشد. ممکن است براساس شرایط، بیش از یک نوع قالب وافل مورد نیاز شما باشد. می‌توانید ابعاد و سایز قالب مورد نظرتان را در جدول زیر مشاهده نمایید و پس از بررسی و انتخاب آن با تیم بنیتک برای مشاوره سقف وافل تماس حاصل فرمایید.

 

نام قالب

نوع قالب

ارتفاع قالب

فاصله آکس تا آکس تیرچه

عرض تیرچه در پاشنه

عرضه تیرچه در بالا

عرض میانگین تیرچه

مصرف بتن

H(cm)

B(cm)

T1(cm)

T2(cm)

T3(cm)

H1=7cm

H1=7cm

BW75-75

دوطرفه

30

75-75

11

19

15

0.177

0.158

BW75-40

نیمه

30

75-40

11

19

15

0.219

0.199

BW75-75

دوطرفه

20

75-75

10

16

13

0.133

0.113

BW75-40

نیمه

20

75-40

10

16

13

0.158

0.138

BW60-60

دوطرفه

18

60-60

10

14

12

0.134

0.114

BW60

یک طرفه

25

VAR- 60

10

14

12

0.130

0.110

BW80-60

دو طرفه

25

80-60

10

14

12

0.150

0.130

BW60-30

نیمه

25

60-30

10

14

12

0.198

0.180

   

تعداد قالب وافل مورد نیاز  شما چه میزان می‌باشد؟

یکی از مواردی که در مبلغ اجاره قالب‌ تاثیر می‌گذارد تعداد قالب وافل مورد نیاز پروژه می‌باشد. شما می‌توانید با شمارش تعداد قالب‌های وافل از روی نقشه سازه متراژ قالب مورد نیاز خود را برای اجرای هر سقف مشخص نمایید. ممکن است براساس شرایط معماری و طراحی انجام شده تعداد قالب وافل مورد نیاز در طبقات مختلف متفاوت باشد و لذا مشخص بودن تعداد دقیق قالب‌های وافل در هر سقف از پارامترهای مهم در بهینه شدن پلن اجاره کردن قالب وافل می‌باشد. شما همواره می‌بایست درصدی بیشتر از تعداد اسمی نقشه‌ها قالب وافل اجاره نمایید تا در زمان اجرا به علل مختلف مثل تغییر چیدمان قالب و شکستن طبیعی قالب‌ها دچار کمبود قالب وافل و در نتیجه وقفه در عملیات اجرایی نشوید.

اجاره قالب سقف وافل

مدت زمان اجاره قالب وافل چه مقدار می‌باشد؟

مدت زمان اجاره قالب وافل وابسته به تعداد سقف‌های پروژه و مدت اجرای سقف‌ها می‌باشد. به عنوان مثال به طور متعارف مدت زمان مورد نیاز برای اجاره قالب در یک پروژه هفت طبقه با متراژ هر سقف 300 مترمربع به مدت 120 روز می‌باشد. دلایل متعددی از جمله وجود معارض، شرایط آب هوایی، برنامه زمان بندی پروژه، تامین مالی و مصالح، سرعت پیمانکار اسکلت و… در زمان اجرای پروژه و در نتیجه مدت زمان اجاره قالب‌ ها تاثیر می‌گذارد. یکی از چالش‌های موجود در اجاره قالب وافل تطویل مدت اجاره به علت توقف پیش بینی نشده عملیات اجرایی می‌باشد که می‌بایست توسط کارفرمایان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

 

تولید و اجاره قالب وافل در شرکت بنیتک

شرکت بنیتک، تولیده کننده قالب های وافل یک طرفه و دو طرفه، همچنین اجاره این قالب‌ها به کارفرمایان پروژه برای اجرای سقف وافل می‌باشد.

آدرس شرکت بنیتک: تهران، خیابان شریعتی،خیابان خواجه عبدالله انصاری،کوچه چهاردهم،پلاک24،واحد10

 

اجاره قالب وافل به صرفه تر می باشد یا خرید قالب وافل؟

یکی از مقایسه‌هایی که کارفرمایان پیش از تصمیم به انتخاب نحوه تامین قالب وافل می‌بایست انجام دهند مقایسه قیمت اجاره قالب وافل با قیمت خرید قالب وافل می‌باشد. عوامل متعددی از جمله مدت زمان مورد نیاز به قالب وافل، تعداد و توالی پروژه‌های در دست اجرا کارفرما، شرایط تامین مالی کارفرما، دیدگاه و برنامه‌ریزی کوتاه مدت و بلندمدت کارفرما و… در انتخاب نحوه تامین قالب وافل موثر است. به طور کلی برای پروژه‌های با تعداد طبقات کم به طور کلی در پروژه هایی با تعداد کمتر از 5 سقف اجاره قالب وافل از خرید قالب وافل به صرفه‌تر می‌باشد.

  قیمت اجاره قالب وافل  

مبلغ اجاره قالب وافل چگونه محاسبه می شود؟

پارامترهای تاثیرگذار در مبلغ اجاره قالب، تعداد، نوع قالب وافل و مدت زمان اجاره می‌باشد. به عنوان مثال اجاره قالب وافل دست دوم از اجاره قالب وافل نو ارزان‌تر می‌باشد. یا هرچه مدت اجاره قالب طولانی‌تر باشد مبلغ اجاره قالب‌ ها می‌تواند کمتر شود.همچنین مبلغ اجاره این قالب‌ها به صورت روزشمار یا ماهیانه محاسبه می‌شود.

شما می‌توانید برای اطلاع بیشتر درباره سقف وافل به مقاله سقف وافل چیست مراجعه نمایید.   7

اجاره قالب وافل نو بهتر است یا دست دوم؟

پاسخ به این سوال بستگی به موارد متعددی و شرایط پروژه دارد زیرا در صورتی که تعداد سقف‌های پروژه کم باشد اجاره قالب وافل دست دوم به صرفه‌تر می‌باشد. یکی از موارد مهم کیفیت مورد انتظار از سطح بتن سقف می‌باشد. طبیعتا قالب وافل نو سطح نهایی بهتری را ارائه می‌دهد. همچنین در قالب‌های با گرید یکسان شکست و پرت قالب های وافل نو کمتر از قالب دست دوم می‌باشد. همچنین در صورتی که مدت زمان مورد نیاز به قالب وافل زیاد می‌باشد از قالب وافل با گرید‌های کیفیتی بالاتر استفاده می‌شود تا میزان پرت و شکست قالب‌ها حداقل شود.

  4

تحویل و عودت اجاره قالب های وافل به چه نحو می باشد؟

تعداد دقیق و سلامت قالب های وافل در زمان تحویل و عودت قالب‌ها می‌بایست بررسی شود. شما پس از پایان مدت اجاره باید قالب های وافل را بصورت سالم به شرکت عودت نمایید زیرا نسبت به سالم بودن قالب‌ها در زمان تحویل اطمینان حاصل نموده‌اید. همچنین در طول اجرای پروژه نیز با نظارت صحیح بر روند اجرا نسبت به کاربرد صحیح قالب های وافل و جلوگیری از بروز خسارت به قالب‌ها در حین استفاده و جابجایی قالب‌ها توسط اکیپ آرماتوربند اطمینان حاصل نمایید تا از بروز خسارت جلوگیری به عمل بیاید.

  5  

شرکت بنیتک با تولید قالب های وافل در گرید‌ها و سایزهای مختلف امکان اجاره قالب وافل را برای کارفرمایان خود فراهم نموده است. شما می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان شرکت از خدمات مشاوره‌ای ما استفاده و بهترین پیشنهاد اجاره قالب های وافل را از سوی کارشناسان فنی شرکت دریافت نمایید.